Markiza tarasowa – jakie są jej zalety i ile kosztuje?

Odpoczynek na tarasie, zwłaszcza latem, to czysta przyjemność. Relaks będzie jednak jeszcze bardziej komfortowy, kiedy zainstalujesz markizę tarasową, chroniącą przed deszczem i nadmierną ilością promieni słonecznych. Poznaj zalety tego rozwiązania oraz dowiedz się, ile kosztuje markiza tarasowa!

Markiza zewnętrzna i jej rodzaje

Markizy balkonowe to rodzaj osłon wykonywanych na wymiar, które stanowią nie tylko praktyczne wyposażenie tarasu – mogą być również ciekawym elementem dekoracyjnym. Dzięki ich zastosowaniu można skutecznie uchronić się przed padającym deszczem oraz intensywnymi promieniami słonecznymi, co wpływa na komfort podczas przebywania na tarasie, balkonie lub w ogrodzie. Warto wiedzieć, że ich producenci proponują różnego rodzaju markizy, co pozwala dopasować najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto tego rodzaju osłony potrzebuje.

Wśród nich znajdują się markizy montowane do ściany oraz markizy wolnostojące. W pierwszym przypadku montaż markizy jest trwały, gdyż przytwierdzana jest ona bezpośrednio do ściany budynku lub krokwi dachowej bądź spodu balkonu. Tego rodzaju markizy wyróżniają się odpornością na trudne warunki atmosferyczne, dlatego też nie trzeba obawiać się, że silne podmuchy wiatru uszkodzą instalację. Może być ona składana i rozkładania ręcznie lub elektrycznie, co zapewni większy komfort użytkowania, gdyż można obsługiwać je przy pomocy pilota.

Markiza wolnostojąca to drugi rodzaj, który można umieścić w dowolnym miejscu – dzięki temu, że w ich przypadku nie trzeba ingerować w ściany budynku, można umieścić je również na przykład na tarasie wynajmowanego lokalu. Ich największą zaletą są z pewnością ściany, które stanowią doskonałą ochronę w przypadku zacinającego deszczu, co umożliwia przebywanie na zewnątrz nawet wtedy, gdy pogoda zrobi się niesprzyjająca. Takie rozwiązanie umożliwia również ustawienie basenu pod zadaszeniem, aby nie znajdował się on na ostrym słońcu.

Zalety posiadania markizy tarasowej

Markizy tarasowe są zdecydowanie bardziej funkcjonalnym i atrakcyjnym elementem dekoracyjnym niż parasole ogrodowe. Do ich zalet z pewnością można zaliczyć ochronę większej powierzchni balkonu lub tarasu przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, dzięki czemu przestrzeń nie nagrzewa się tak mocno, tworząc przyjemny i zaciemniony kącik wypoczynkowy. Latem często zdarza się również, że niespodziewanie spadnie przelotny deszcz – konstrukcja markizy skutecznie przed nim chroni, dlatego też nie ma konieczności chowania się na ten czas w zamkniętym pomieszczeniu.

Zadaszenia tego rodzaju nie tylko zwiększają funkcjonalność przestrzeni, ale także stanowią często część aranżacji. W sklepach, między innymi na stronie https://oknarolety.com/markizy, bez problemu można zamówić markizy na taras różnego rodzaju, wybierając kolor najbardziej pasujący na przykład do mebli znajdujących się w danym miejscu. W ten sposób można stworzyć praktyczne i estetyczne miejsce, w którym z przyjemnością będzie się spędzać wolny czas. Dodatkowo, decydując się na montaż markiz tarasowych sterowanych elektrycznie, można je swobodnie zwijać i rozwijać bez konieczności wstawania z miejsca.

Oprócz wytrzymałości całego produktu, do zalet należy zaliczyć prosty montaż i obsługę, która nie sprawia najmniejszego problemu. Nawet ręcznie zwijane markizy kasetonowe nie wymagają dużego wysiłku fizycznego, dlatego poradzą sobie z nimi nawet najmłodsi oraz seniorzy. Dodatkowo, zadaszenie może posiadać oświetlenie typu led, dzięki czemu nawet po zmroku można będzie zażywać relaksu na tarasie lub kontynuować miłe spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi. Decydując się na markizę na wymiar, można więc spodziewać się wielu zalet, jakie niesie za sobą tego typu rodzaj zadaszenia.

Ile kosztuje markiza tarasowa?

Zadaszenia tarasowe w postaci markiz to praktyczne rozwiązanie, na które chętnie decyduje się wiele osób. Przed zakupem warto jednak określić dokładnie zarówno swoje potrzeby, jak i możliwości finansowe. Cennik markiz jest dość mocno zróżnicowany – wszystko tak naprawdę zależy od ich rodzaju, materiałów, z jakiego są wykonane oraz ich wymiarów. W tym przypadku, im większa markiza będzie nam potrzebna, tym większy wydatek nas czeka.

Znaczenie mają jeszcze takie czynniki jak sposób montażu oraz metoda sterowania markizą. Każdy z rodzajów może różnić się od siebie znacząco ceną, jednak warto wiedzieć, że jej rodzaj zdecydowanie należy dopasować do osobistych potrzeb. Będzie ona pełnić swoją funkcję dopiero wtedy, gdy będzie odpowiednio dopasowana do wymiarów tarasu. Istotne jest również, aby posiadała konkretny kąt nachylenia, co w przypadku opadów deszczu pozwoli mu swobodnie spływać po powierzchni markizy.

Chcąc odpowiedzieć jednak, ile kosztuje markiza tarasowa, można powiedzieć, że jej ceny zaczynają się już od około 300 zł. Najtańsze są jednak markizy bez kasety – kasetonowe będą już nieco droższe: jest to wydatek od 800 zł wzwyż. Najtańsze markizy sterowane elektrycznie kosztują zazwyczaj minimum 1000 zł, zaś do najdroższych modeli zdecydowanie należą te z kasetą i elektrycznym sterowaniem – w tym przypadku należy liczyć się z wydatkiem liczącym nawet kilka tysięcy złotych. Wiele jednak zależy od producenta, gdyż niekiedy można zakupić wysokiej jakości, trwałe markizy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.