Nowe mieszkania w mieście Żary – połączenie nowoczesności i ciszy

Nowe mieszkania w mieście Żary kuszą wszystkich miłośników województwa lubuskiego. To wspaniałe miejsce do życia i rozwoju, bez oszałamiającego zgiełku wielkich miast. Znajdziesz tu zarówno mieszkania deweloperskie, jak i z drugiej ręki, po atrakcyjnych cenach.

Nowe mieszkania – Żary

Zabytkowe lubuskie Żary oferują wbrew pozorom nowoczesne mieszkania, pełne technicznych rozwiązań. Najdroższe z nich sięgają na rynku pierwotnym ceny 6297 złotych za metr kwadratowy. Za nowe mieszkania z najniższej półki cenowej przyjdzie nam zapłacić około 5058 złotych za m2.

Oznacza to, że średnia cena za nowe mieszkanie w Żarach wynosi 308 906 złotych. Czy to dużo, jak na rynek pierwotny mieszkań? Zdecydowanie nie. Koszt mieszkania z rynku pierwotnego w dużych miastach to minimum 9105 złotych za m2 w Warszawie czy też 6821 złotych we Wrocławiu.

Mieszkanie z rynku wtórnego

W Żarach w przypadku nieruchomości z drugiej ręki, cena potrafi spaść nawet do 4309 PLN za metr kwadratowy. Najmocniej na koszt mieszkania wpływa jego powierzchnia użytkowa, tak samo jak przy wyborze zupełnie nowych mieszkań. Zwykle wraz z rosnącą powierzchnią nieruchomości i liczbą pokoi spada średnia cena za metr kwadratowy.

Jeśli mieszkanie znajduje się w centrum Żar, kwota kupna wzrośnie. Mieszkanie w spokojnej okolicy będzie odpowiednio tańsze. W ogłoszeniach znajdziesz też wiele mieszkań do generalnego remontu – będą w dużo niższych od konkurencji cenach, warto jednak przeliczyć koszt inwestycji.

Żary – mieszkania w pełni rozkładowe

Nowe mieszkania Żary posiadają pełen przekrój liczby pokoi – najwięcej, bo aż 60 % nowych mieszkań, oferuje dwa pokoje, 35% to trzy pokoje a 5% cztery pomieszczenia. W przypadku nowych nieruchomości inwestycja powiększa się wraz z rosnącą ilością pokoi. Zupełnie odwrotnie działa rynek wtórny mieszkań – im więcej pomieszczeń ma mieszkanie, tym mniejszy będzie koszt za m2.

Co jeszcze wpływa na ceny mieszkań?

Deweloperzy, budując nowoczesne osiedle, stawiają obecnie na inteligentne rozwiązania dla domów. Oczekują ich przede wszystkim klienci – ogrzewanie podłogowe, przestronny taras lub balkon, instalacje solarne coraz częściej wymagane są już na etapie kupna. Niebagatelną rolę odgrywa również termin oddania domu, bliskość centrum oraz sklepy i usługi w okolicy.

Na szczęście Żary to nie tylko miasto pełne olśniewających zabytków, ale i miejsce, gdzie wszystko jest za rogiem. Pewnie dlatego Żary stały się odpowiednią przestrzenią dla rodzin z dziećmi, w których raz uwite gniazdko ciężko będzie opuścić.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz