Obrusy robione na szydełku — sprawdź, jak je pielęgnować!

Obrusy robione na szydełku to unikatowe rękodzieła, które są niepowtarzalną ozdobą każdego domu. Z pewnością nie chcesz, aby podczas codziennej pielęgnacji uległy uszkodzeniu. Czy zdajesz sobie sprawę jak odpowiednio się nimi zająć? Dzięki nam poznasz niezawodne sposoby, które pozwolą Ci dbać o ulubione dodatki.

Sprawdź wskazówki producenta

Zanim przystąpisz do prania zrobionego na szydełku obrusu, koniecznie zapoznaj się z informacją, którą producent zamieścił na opakowaniu lub dołączonej metce. Jeżeli wydziergałeś go samodzielnie, sprawdź banderolę wykorzystanej przędzy. Czytając takie uwagi, z łatwością unikniesz dylematu dotyczącego właściwego prania. Co zrobić w przypadku, kiedy nie posiadasz już opakowania? Spokojnie, podpowiemy Ci, jak sobie poradzić.

Jak pielęgnować bawełniany obrus robiony na szydełku?

Zdecydowana większość szydełkowych dodatków jest wykonana z bawełny. Dzięki temu możesz bez obaw prać je w pralce automatycznej. Koniecznie wybierz program do prania tkanin delikatnych. W przypadku innego tworzywa bezpieczniej jest wybierać możliwie najniższą temperaturę wody. Możesz także wyprać obrus ręcznie. Jednak pranie to nie ostatni etap koniecznej pielęgnacji. Musisz zadbać także o odpowiednie suszenie. Zwłaszcza że szydełkowych ozdób nie możesz tak po prostu rozwiesić na sznurku. Jak zapewnić im piękny wygląd?

Krochmalenie to podstawa

Zamocz obrus robiony na szydełku w krochmalu, a następnie napnij go dobrze aż do wyschnięcia. Jak to zrobić? To nic trudnego. Połóż na podłodze stare prześcieradło, a na nim umieść mokry obrus. Naciągnij go i przy użyciu szpilek przypnij do materiału znajdującego się poniżej. Taki zabieg gwarantuje, że Twój obrus, gdy wróci na stół, dalej będzie zachwycał estetyką. Dlaczego zawsze powinieneś w taki sposób suszyć wyroby dziewiarskie? Odpowiedź jest prosta. Jeżeli powiesisz taki produkt na sznurku, istnieje duże ryzyko, że ulegnie rozciągnięciu lub deformacji i już nie będzie tak efektowny.

Decydując się na obrusy wykonane na szydełku, możesz stworzyć dekorację, która ociepli wnętrze zapewniasz swoim wnętrzom dekorację, która znacznie je ociepli. Jednak, aby mogły Ci długo posłużyć i w pełni zachowały swoje właściwości, koniecznie przestrzegaj zasad odpowiedniej pielęgnacji.

Obrusy robione na szydełku — sprawdź, jak je pielęgnować!
Miejscem, w którym zaopatrzysz się w unikatowe obrusy robione na szydełku, jest np. sklep DeHome. Ma on w swoim asortymencie wysokiej jakości tekstylia domowe, które pomogą Ci stworzyć wyjątkowe aranżacje w Twoim domu.

Oceń post

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.