Ocieplanie pianką PUR jako alternatywa dla wełny!

Izolacja poddasza to stały element prac nad budową lub renowacją obiektu. Nic w tym dziwnego — według statystyk, nieocieplony dach może powodować utratę nawet 30% ciepła. Coraz większa ilość inwestorów wybiera piankę PUR jako rozwiązanie izolacyjne. Czy to najlepszy materiał ociepleniowy dla naszego poddasza? Dlaczego warto ocieplić budynek pianką PUR?

Czym jest pianka poliuretanowa?

Pianka poliuretanowa to materiał izolacyjny, który dzięki świetnym właściwościom ociepleniowym zyskuje coraz większą popularność wśród inwestorów. Pianka PUR wytwarzana jest przez zmieszanie gotowych materiałów w agregacie budowlanym. Izolację pianką wykonuje się specjalnym pistoletem natryskowym, dzięki czemu idealnie dopasowuje się ona do powierzchni, na której została użyta. Poprawnie zaaplikowana pianka PUR zachowuje swoje właściwości przed długie lata i nie zmienia swojej struktury, dzięki czemu zapewnia solidne ocieplenie poddasza, fundamentów, stropów w budynkach prywatnych, jak i przemysłowych. Więcej o ocieplaniu poddasza pianką PUR na: https://izo-term.com/ocieplenie-poddasza/

Pianka PUR czy wełna?

Wełna mineralna jest tradycyjnym i często spotykanym materiałem ociepleniowym, który był wykorzystywany do celów izolacyjnych od lat. W porównaniu z pianką, wykonanie izolacji wełną mineralną jest zdecydowanie tańsze, zapewnia też ona wyjątkowo dobre wyciszenie poddasza. Kiedy jednak weźmiemy pod uwagę szczelność ocieplenia oraz stopień pokrycia powierzchni, którą izolujemy, nie sposób nie zauważyć przewagi tego drugiego, nowszego rozwiązania. Wełna mineralna może również chłonąć wilgoć, często umożliwiając rozwój pleśni lub grzybów oraz gryzoni. Pianka PUR jest wysoce odporna na działanie szkodliwych drobnoustrojów, a co za tym idzie, chroni powierzchnię, na której została wykorzystana. Pianka poliuretanowa jest materiałem lekkim i w porównaniu z wełną mineralną nie obciąża konstrukcji obiektu, może więc być wykorzystana również w starszym budownictwie. Niewątpliwą zaletą jest szybko pęczniejąca struktura pianki, która po nałożeniu metodą natryskową zwiększa swoją objętość i szczelnie wypełnia każdą szczelinę czy ubytek.

Ile kosztuje wykonanie izolacji natryskowej?

Koszt izolacji metodą natryskową w dużej mierze zależy od rodzaju i rozmiaru powierzchni, która wymaga ocieplenia. Nakład finansowy będzie większy niż w przypadku innych metod izolacji, ale koszta zwrócą się dzięki znacznym oszczędnościom na rachunkach za ogrzewanie.

Warto dodać, że poprawne wykonanie izolacji, która będzie służyła przez lata, wymaga sporego doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. Z tego względu, samodzielna praca z pianką nie jest wskazana i izolacja natryskowa powinna zostać zlecona fachowcom, którzy zapewnią profesjonalne wykonanie usługi. Jedną z firm świadczących usługi ocieplania pianką PUR w województwie mazowieckim jest IZO-TERM – https://izo-term.com/

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.