Pianobeton – budowlana alternatywa, na którą Cię stać

W wielu dziedzinach naszej aktywności warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli zrealizować różnorodne zadania. Ciekawą alternatywą w budownictwie, o której warto wiedzieć nieco więcej, jest z pewnością pianobeton. Jest to materiał niedrogi, wytrzymały, mający niski współczynnik przewodzenia ciepła, a do produkcji pianobetonu nie potrzeba szczególnie skomplikowanych technologii. Warto więc rozważyć różne opcje, w których można z powodzeniem zastosować pianobeton. Dobrej jakości beton komórkowy da nam wytrzymałą oraz gładką powierzchnię, po której będzie można z powodzeniem chodzić, itp. Z pewnością warto więc sięgnąć po pianobeton już dziś – co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Pianobeton – alternatywa, którą warto stosować

Jeśli więc na naszej budowie możemy z powodzeniem zastosować pianobeton, czyli inaczej mówiąc: wylewany beton komórkowy, to warto poszukać firmy, która przygotuje nam tego typu podłoże, np. bezpośrednio na budowie. Znalezienie przedsiębiorstwa, przed którym technologia pianobetonu nie ma żadnych tajemnic, nie powinno być trudnym rozwiązaniem. Kompleksową ofertę jeśli chodzi o najwyższej jakości pianobeton, znajdziemy w witrynie internetowej: https://www.termolit.pl/pianobeton.html. Zastosowanie pianobetonu np. bezpośrednio na posadzce z cementu portlandzkiego nie będzie trudnym zadaniem. Wrocławska firma Termolit przygotuje nam pianobeton bezpośrednio na miejscu remontu, budowy, itp. Pianobeton składa się z: cementu, wody, środka spieniającego oraz wypełniacza, którym może być drobny piasek. Jego gęstość objętościowa może być dość zróżnicowana i wynosić od czterystu do ośmiuset kilogramów na metr sześcienny.

Dobra izolacyjność termiczna, wytrzymałość oraz inne zalety pianobetonu

Jego zastosowanie w praktyce jest bardzo szerokie: może być kładziony pod parkingi, drogi, pod zbiorniki, na drewniane stropy albo tarasy, czy też balkony, itp. Dodanie piany technicznej powoduje, że przez trzy godziny można wpływać na to, by go odpowiednio wyrównać albo dokładnie zalać, np. szczeliny w podłożu. Jest to doskonały materiał z dużą odpornością ogniową, a w jego strukturze nie pojawiają się zniekształcenia. Przy wszechstronnym zastosowaniu wpływa on korzystnie na obniżenie ceny remontu, itp., zapewniając właściwą termoizolację, a co za tym idzie oszczędność energii. Z pewnością warto zapoznać się z nim szerokim zastosowaniu w naszym otoczeniu – z pewnością nie pożałujemy tej decyzji, a izolacja termiczna oraz wytrzymałość, jaką da nam pianobeton, będą strzałem w dziesiątkę.

Źródło zdjęcie: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *