Piękny dom z architektem

Wielu z nas zastanawia się co tak naprawdę oznacza określenie „piękny dom”. Dla jednych te dwa słowa są równoznaczne z relacją pełną miłości i ciepła rodzinnego, dla drugich – z wnętrzami bogatymi w najnowocześniejszy i najbardziej widowiskowy wystrój. Niezależnie od interpretacji tego zagadnienia musimy przyznać jedno – jako istoty ludzkie z natury jesteśmy wzrokowcami i wszystko co piękne w odczuciu naszych zmysłów bądź gustów wzbudza w nas często nie lada podziw. W momencie, kiedy w naszym życiu zapada decyzja o wybudowaniu domu, nierzadko kierujemy się propozycjami fundowanymi przez rożnego rodzaju katalogi czy strony internetowe poświęcone tematyce architektonicznej.

Zafascynowani wizją stworzenia domu naszych marzeń, często bardzo szybko schodzimy na ziemię i zdajemy sobie sprawę, że kwestia wyboru tego jak chcemy urządzić nasz dom wcale nie jest taka prosta jak nam się na początku wydawało. Projektowanie wnętrz w dzisiejszym świecie często opiera się na niezwykle nowatorskich, a często wręcz na kontrowersyjnych wizjach architektów. Z psychologicznego punktu widzenia należy jasno zaznaczyć, że niezależnie czy w naszym domu przebywamy 24 godziny na dobę, czy z racji wykonywania skrajnie wymagających zawodów jedynie parę godzin dziennie, bezapelacyjnie nasze samopoczucie staje się lepsze, jeśli wystrój naszego domu jest co najmniej zbliżony do tej wizualizacji, jaką kierowaliśmy się w początkowej fazie naszych planów.

Bardzo często architekt wnętrz, do którego zwracamy się z pomocą o zasugerowanie nam najlepszego i optymalnego rozwiązania pod kątem rozmieszczenia wnętrz i ich wystroju swoimi pomysłami powoduje, że mamy wątpliwość co do jego propozycji. Tego typu dylematy często wzbudzają w nas niepewność, że wybór jakiego dokonamy może okazać się nietrafiony, a efekt w niemałym stopniu nas rozczaruje. W takich sytuacjach musimy uzmysłowić sobie jedno – to my musimy wybrać rozwiązanie i być świadomymi danego wyboru, osoba specjalizująca się w dziedzinie architektury ma za zadanie jedynie zasugerować nam najlepszy w swoim odczuciu pomysł na zaprojektowanie naszego wnętrza. Nawet jeśli argumentacja danej inicjatywy jest dla nas przekonująca, a po czasie nabieramy do niej wątpliwości – mamy prawo zdać się na naszą intuicję i na naszą wizję tego, jak finalnie ma wyglądać nasz dom. Oczywistym jest też fakt, że każda pozornie najmniej znacząca decyzja dotycząca zaprojektowania naszych przysłowiowych czterech kątów musi być kilkakrotnie przemyślana, bo tylko w taki sposób będziemy czuć się spełnieni a przede wszystkim szczęśliwi w naszym domu.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz