Regulacja okien. Nie rób tego samemu.

Zwykło się zakładać, że raz nabyte okna, zwłaszcza jeżeli zostaną one dostarczone przez producenta cieszącego się doskonałą wręcz renomą na rynku, służyć nam będą przez wiele kolejnych lat bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek prac konserwacyjnych oraz naprawczych.

W wielu przypadkach jest to prawda, jednakże jak twierdzą fachowcy z firmy Eko Okna S.A. mogą wystąpić sytuacje, gdy na skutek deformacji wnęki okiennej, jej wykruszania się, osłabiania się uchwytów mocujących, czy w końcu wieloletniej ekspozycji okien na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych czy zewnętrznych zajdzie konieczność ich smarowania czy też regulacji. Pomimo, że zadanie to wydawać by się mogło niewymagające, to z doświadczenia zarekomendować pragniemy zwrócenie się z prośbą o pomoc do fachowców, którzy wszelkie niedoskonałości usuną w mgnieniu oka, my natomiast będziemy mieli pewność, iż nasze okna funkcjonować będą bez najmniejszych choćby problemów przez wiele kolejnych lat.

Dlaczego pomoc fachowców jest tak ważna? Konieczne jest bowiem niejednokrotnie przeprowadzenie całej procedury konserwacyjnej, wymagającej zastosowania odpowiedniego oprzyrządowania i urządzeń, którymi w lwiej części przypadków nie dysponują właściciele domów, mieszkań, firm, czy też budynków użyteczności publicznej. Ważne jest także wykonanie wszystkich kluczowych kroków, a więc przede wszystkim zakonserwowanie okuć, sprawdzenie szczelności i identyfikacja ewentualnych uszkodzeń, przesmarowanie i/lub wymiana uszczelek, sprawdzenie kondycji systemu odwadniającego oraz przeprowadzenie dokładnej kontroli stanu śrub mocujących okna.

Szczególnie istotna jest analiza jakości oraz stanu zachowania uszczelek, które to jak wiadomo najbardziej narażone są na deformacje i uszkodzenia na skutek działania upalnego słońca, silnych opadów śniegu, czy też ulew nawiedzających nasz kraj w sezonie letnim bardzo często. W przypadku, gdy nie będą one odpowiednio szczelne, woda może zacząć przeciekać do wnętrza obiektu, powodując tym samym wykształcanie się grzybów i pleśni. Poza smarowaniem i wymianą komponentów okiennych niekiedy nieodłącznym elementem prac konserwacyjnych może okazać się konieczność ich podniesienia i regulacji, tak aby otwierały się i zamykały w sposób odpowiedni oraz aby w najpełniejszym możliwym stopniu wyeliminować ryzyko ich deformacji, która to z kolei wiązałaby się z koniecznością wymiany wyrobów na nowe, drenując nasz budżet…na co niejednokrotnie po prostu nie jesteśmy w stanie sobie pozwolić.

Interwencja profesjonalistów z pewnością nie będzie należała do najdroższych, a dodatkowo pozwoli nam spać spokojnie, mając pewność że wszystkie elementy działają w sposób optymalny i spełniają swoje zadanie wręcz perfekcyjnie. Uważamy, że jest to warte wydania od kilkunastu do kilkuset złotych, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż procedura ta powtarzana jest bardzo rzadko, niejednokrotnie raz na pięć do dziesięciu lat, a więc z pewnością nie będzie stanowiła obciążenia dla naszego domowego budżetu.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.