Remonter drogowy – cena, typy urządzeń, przeznaczenie

Remontery drogowe to specjalistyczne sprzęty, które możemy spotkać na ulicach miast, szczególnie po sezonie zimowym, służący do cząstkowych napraw powierzchni. Co to oznacza? To właśnie remontery drogowe odpowiadają za kompleksowe łatanie dziur na drogach. Z pomocą emulsji i grysu to jedno urządzenie wykonuje pracę, która wcześniej możliwa była jedynie przy użyciu frezarki i masy asfaltowej. Oczywiście zimowe obniżenie temperatur, penetracja wody, naciski i obciążenia pojazdów ciężkich pozostawiają drogi w opłakanym stanie, przez co najintensywniej urządzenia te eksploatuje się wczesną wiosną. Zarazem nic nas nie ogranicza, by remonter drogowy wykonywał swoje zadania również w lecie czy jesienią. Efektywność pracy drogowców zależy od doboru odpowiedniego sprzętu. Warto więc wiedzieć, czym kierować się przy zakupie remontera drogowego, na jaką markę postawić, jak dopasować rozmiar i funkcjonalność sprzętu do warunków, w jakich ma pracować.

  • Remonter drogowy – do czego służą te urządzenia?
  • Jak wybrać solidny i funkcjonalny remonter drogowy?
  • Remonter kategorii Patcher – co go wyróżnia?
  • Remonter drogowy – cena na rynku

Remonter drogowy – do czego służą te urządzenia?

Remontery drogowe to jedno z podstawowych narzędzie pracy drogowców, Urządzenia te spotykamy najczęściej na drogach z początkiem wiosny, gdy łatając dziury powstałe w sezonie zimowym. Ich efektywne działanie jest możliwe dzięki zastosowaniu różnych frakcji grysowych, co stanowi metodą dużo bardziej wydajną i skuteczną niż łatanie przy pomocy frezarki i masy asfaltowej. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele zróżnicowanych typów i modeli remonterów. Warto więc odpowiedzieć na pytanie – jak wybrać solidny i funkcjonalny remonter drogowy?

Jak wybrać solidny i funkcjonalny remonter drogowy?

Decydując się na zakup remontera, drogowcy powinni rozważyć kilka kwestii, które pomogą im wybrać odpowiednie urządzenie. Po pierwsze – wielkość urządzenia i jego rodzaj, które powinniśmy dostosować do wymagań prac założonych w kontraktach. Również od rodzaju i częstotliwości wykonywanych robót powinien zależeć wybór podwozia, ramienia roboczego (mogą mieć różne położenie, jak i sposób obsługi) oraz opcji dodatkowych i wyposażenia. Jeżeli zakładamy jedno miejsce pracy i jednoosobową obsługę, świetnie sprawdzi się remonter STP JOY, sterowany za pomocą joysticka przez jednego operatora.

Remonter kategorii Patcher – co go wyróżnia?

Jednym z najskuteczniejszych i najbardziej wydajnych urządzeń do remontu dróg pozostają remontery typu Patcher. Dzięki nim wykonamy kompleksową naprawę nawierzchni bez pomocy innych sprzętów. Cały proces może obsługiwać jeden operator z kabiny urządzenia. Patchery pracują przy użyciu mieszanki grysu i emulsji, co jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Zarazem przy konieczności przerwania pracy nie tracimy materiału. Dodatkowo – droga jest gotowa do użytku już chwilę po zakończeniu prac, więc nie ma konieczności zamykania ruchu na ulicy dla innych pojazdów.

Remonter drogowy – cena na rynku

Remonter drogowy cena może odgrywać istotną rolę przy wyborze. To urządzenie, którego koszt zakupu może okazać się relatywnie wysoki dla początkujących firm dopiero zaznaczających swoją działalność w branży remontu dróg. Zarazem – dzięki wykorzystaniu tańszych materiałów i ekonomii pracy urządzenia – inwestycja w remonter bardzo szybko się zwraca. Remontery drogowe najwyższej klasy w bardzo dobrych cenach znajdą Państwo w serwisie internetowym firmy Strassmayr, mogącej pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w zakresie produkcji i sprzedaży remonterów.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz