Wyburzenie budynku – jak wyglądają przygotowania?

W przypadku budynków, których wysokość nie przekracza 8 metrów i jednocześnie odległość, która dzieli je od granicy działki jest większa niż połowa ich wysokości, nie jest wymagane pozwolenie na wyburzenie.

Warto również wiedzieć, że w sytuacji, gdy mamy do czynienia z budynkiem, którego budowa nie wymagała zezwolenia, pozwolenie na rozbiórkę także nie jest konieczne. We wszystkich innych przypadkach, prawo budowlane jednoznacznie wskazuje, że pozwolenie na rozbiórkę jest wymagane. Jak wygląda cały proces?

Na czym polega przygotowanie do wyburzenia budynku?

Gdy proces uzyskania pozwolenia na rozbiórkę zostanie zakończony pomyślnie, wówczas można przystąpić do wyboru firmy specjalizującej się w usługach tego typu. Pierwsze prace mogą zostać rozpoczęte po 14 dniach od uzyskania pozwolenia. Tak jak w większości prac budowlanych, również w przypadku wyburzenia najważniejszym etapem jest przygotowanie. Pierwsza faza obejmuje dokładne wyznaczenie i ogrodzenie terenu rozbiórki. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że na wyznaczonym terenie nie mogą znajdować się żadne niepowołane osoby. Kolejny ważny krok to odłączenie wszystkich instalacji, czyli elektryczności, wodociągów, a także instalacji gazowej i cieplnej. Ten etap jest kluczowy dla bezpieczeństwa w trakcie prac związanych z wyburzeniem budynku.

Kolejne etapy rozbiórki

Na początku rozbiórce podlegają wszystkie okna i drzwi oraz wszystkie elementy stalowe. Następnie pracownicy firmy specjalizujących się w wyburzeniach, przy pomocy specjalistycznego sprzętu, wyburzają dach. Jaki jest kolejny etap? Rozbiórce podlegają ściany nośne i działowe. Warto również dodać, że wyburzenia obejmują też piwnicę. Oczywiście otwór jest zasypywany ziemią do poziomu, który wyznacza grunt. Gruz budowlany i pozostałości są wywożone w kontenerach. Ich liczba i wielkość są uzależnione od typu i rodzaju budynku.

Po więcej informacji zapraszamy: wyburzenia Rybnik

 

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz