Zegar może być ozdobą naszego salonu

Zegary ścienne już od wielu sezonów święcą triumfy w aranżacyjnych trendach. Nie tylko odmierzają czas, ale są dodatkiem, który zdobi mieszkanie. Jaki zegar do salonu wybrać?

Zegar ścienny do salonu – ozdoba czy praktyczny gadżet?

Zegary ścienne od lat goszczą niemal w każdym domu. Trudno się dziwić. To użyteczny gadżet, który jednocześnie jest niezwykle oryginalnym elementem wystroju wnętrza. Decydując się na jego zakup, warto zwrócić uwagę na kilka technicznych aspektów. Przede wszystkim powinien:

  • cicho pracować, aby nie przeszkadzać w odpoczynku czy podczas snu,
  • zapewniać wygodną obsługę m.in. wymianę baterii, ustawienie godziny,
  • gwarantować łatwy odczyt godziny.

Niektóre nowoczesne modele mają wyjątkowe walory estetyczne i prezentują się fenomenalnie, ale niejednokrotnie wymagają dokładnego przyglądania się, aby odczytać godzinę, która pokazuje zegar. Dlatego przed zakupem musisz określić, czy zegar ma pełnić typowo funkcję dekoracyjną, czy być również funkcjonalny, a dopiero wtedy udać się na zakupy.

Jaki zegar ścienny do salonu wybrać?

Zegary ścienne dostępne są nie tylko w różnych kolorach, ale i kształtach. Na rynku dostaniesz klasyczne, okrągłe modele, kwadratowe, prostokątne, a także w kształcie np. słońca. Wybór jest naprawdę ogromny! Wśród nich minimalistyczne zegary ścienne, jak i modele z bogato zdobioną tarczą. Jaki zegar wybrać? To zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Nie bez znaczenia jest również styl, w jakim urządzone jest mieszkanie.

We wnętrzu glamour odnajdą się zegary ścienne zdobione diamencikami czy kryształkami w złotym lub srebrnym kolorze. Do nowoczesnego salonu dobierz minimalistyczny model z przejrzystą ścianą. Może być on w kolorze zbliżonym do ścian albo przeciwnie, o kontrastującej barwie. Dzięki temu przykuje wzrok i stanie się głównym elementem pomieszczenia. Ciekawie będzie prezentował się model z białą tarczą, która ładnie wkomponuje się w wystrój wnętrza. Natomiast nietypowe zegary ścienne o nietypowej konstrukcji są dedykowane pomieszczeniom w stylu industrialnym lub loftowym. Wśród nich popularnością cieszą się zegary z samymi wskazówkami. To idealne rozwiązanie dla osób, ceniących sobie minimalizm i niebanalne dekoracje do domu. W klasycznym salonie powieść zegar stylizowany na dworcowy. To klasyka gatunku o wyjątkowych walorach estetycznych. Nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.

Zegar ścienny – gdzie i na jakiej wysokości go powiesić?

Istotny jest nie tylko styl i kolor zegara, ale również miejsce, w którym go wyeksponujesz. Najczęściej wiesza się je nad sofą, obok innych dodatków, nad stołem albo naprzeciw drzwi wejściowych. Ważna jest także wysokość. Zaleca się, aby powiesić zegar na wysokości wzroku dorosłych. To około 150-160 cm. Oczywiście nie jest to reguła i jeśli wolisz powiesić go wyżej, to spokojnie możesz to zrobić. Warto zrobić kilka przymiarek i zobaczyć, czy dana wysokość rzeczywiście Ci odpowiada. Dopiero, jak będziesz pewna, co do miejsca wyeksponowania i wysokości, możesz go zamocować.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *