Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Agregat prądotwórczy to urządzenie przydatne zarówno w domu, jak i na placu budowy, a także praktycznie w każdej firmie czy obiekcie, w którym niezbędny jest stały dopływ prądu. Urządzenie to pozwala zachować ciągłość dostarczania energii elektrycznej, dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko uszkodzenia instalacji stałej. Ponadto sprzęt ten sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do źródła prądu. W jaki sposób działa agregat prądotwórczy, w jakich występuje rodzajach i jak wybrać ten odpowiedni?
Agregat prądotwórczy nazywany jest również generatorem prądotwórczym. To urządzenie pozwalające na stały dopływ prądu. Jego konstrukcja decyduje o wytwarzaniu energii mechanicznej, która następnie jest zamieniana na energię elektryczną.
Wśród agregatów prądotwórczych wymienia się kilka rodzajów różniących się od siebie konstrukcją i najczęstszym miejscem zastosowania. Są wśród nich:
W każdym agregacie znajduje się prądnica synchroniczna, silnik spalinowy oraz rozdzielnica elektryczna. To główne elementy decydujące o działaniu tego sprzętu. W urządzeniu podczas pracy silnika spalinowego dochodzi do spalania paliwa. W efekcie powstaje energia mechaniczna, która wprawa w ruch wirnik prądnicy. Następnie dochodzi do wygenerowania siły elektromotorycznej, a kolejno wytworzenia prądu elektrycznego.
Urządzenia te znajdują swoje zastosowanie zarówno w obiektach prywatnych, jak i firmowych. Doskonale sprawdzają się na placach budowy bądź wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do stałego źródła energii elektrycznej, jest ona jednak niezbędna, by pracować np. z wykorzystaniem elektronarzędzi.
Generator prądu w domu pozwala przetrwać okresy, kiedy to występują przerwy w dostawie prądu lub awarie instalacji elektrycznej. Przydaje się on również na działce rekreacyjnej, na biwaku czy podczas imprez plenerowych. Jest również niezbędny w pracy wielu przedsiębiorstw oraz placówek medycznych. Chodzi bowiem o obiekty, w których nawet krótkotrwałe przerwy w dostawie energii elektrycznej mogą oznaczać utratę ważnych danych, co więcej, wiążą się z zagrożeniem dla zdrowia lub życia ludzkiego, np. w szpitalach.
Generator prądu w wersji przenośnej można zakupić za kilkaset złotych, natomiast mocne agregaty, które mają być stosowane na stałe, nawet w domu prywatnym bądź na działce, to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajem generatora prądu, którą to usługę oferuje wypożyczalnia agregatów Renta. Urządzenia dostępne w ofercie wypożyczalni Renta można wynająć już za kilkaset złotych, co oznacza znacznie niższe koszty przy zachowaniu funkcjonalności i mocy, które są niezbędne, by zapewnić stały dopływ prądu nawet w dużych firmach czy placówkach medycznych.
Wielu użytkowników zadaje sobie pytanie, jaki agregat prądotwórczy będzie odpowiedni. Najważniejszy jest dobór zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Urządzenia różnią się od siebie mocą czy zalecanymi miejscami zastosowania. Dopasowanie zgodnie z planowanym zastosowaniem, częstotliwością użytkowania oraz miejscem, w którym ma być wykorzystywany generator prądu, pozwala znaleźć odpowiednie urządzenie.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.