Zabezpieczamy taras drewniany przed sezonem zimowym!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Jeśli chcesz, żeby Twój taras z drewna prezentował się jak nowy przez długie lata, powinieneś zapewnić mu odpowiednia ochronę. Drewno to wymagający surowiec, więc tylko cykliczna konserwacja pozwoli Ci cieszyć się jego wyglądem przez długi czas. Bez odpowiedniego zabezpieczenia, po sezonie zimowym, może czekać Cię przykry widok na wiosnę – gdy dojdzie do wypaczenia tarasowych desek. Zadbaj o niego już teraz, a unikniesz kosztów dogłębnej renowacji w kolejnym sezonie!

Jaki impregnat wybrać?

Deski tarasowe wymagają solidnego zabezpieczenia, by przetrwać chłodne wieczory i potem pięknie prezentować się w ciepłych promieniach słońca. Jednym z najprostszych i najpopularniejszych sposobów jest zastosowanie oleju tarasowego. Oleje tarasowe od Osmo to impregnaty, które mają w składzie naturalne oleje roślinne.  Zostały opracowane z myślą o  renowacji, ochronie i barwieniu powierzchni drewnianych tarasów. Nałożenie tej powłoki nawilży i wygładzi drewniana powierzchnię, a jednocześnie zabezpieczy przed wnikaniem zabrudzeń i wilgoci wewnątrz struktury. Dzięki wnikaniu w powierzchnię deski, oleje tarasowe zapewnią skuteczna i długotrwałą ochronę. Ochronna warstwa olejowa nie łuszczy się i nie pęka,  a przy tym skutecznie zabezpiecza taras.

Oleje do tarasów od Osmo są doskonale dopasowane do klasycznej barwy danych gatunków drewna, więc umożliwią zachowanie, odnowienie lub wyrównanie naturalnego koloru desek tarasowych. Ich dodatkowym atutem jest wydajność i łatwość w aplikacji. Odnowienie powierzchni pokrytej olejem tarasowym jest łatwe i szybkie – nie wymaga szlifowania ani gruntowania przed aplikacją kolejnej warstwy. Oferta olejów tarasowych Osmo obejmuje 11 kolorów, które podkreślają naturalne piękno drewnianego tarasu.

Osmo - JAKOŚĆ OPARTA NA DOŚWIADCZENIU

Olejowanie tarasu: krok po kroku

Posiadacze drewnianych tarasów powinni raz w roku dokonać odświeżenia. W przypadku produktów Osmo wystarczy umyć taras i nałożyć wiosną jedną, cienką warstwę powłoki.

Przygotuj powierzchnię

Przed nałożeniem powłoki należy właściwie przygotować powierzchnię – solidnie wyczyścić z wszelkich zabrudzeń i kurzu. Warto zastosować Żel do usuwania szarości drewna, specjalnie opracowany do czyszczenia i regeneracji poszarzałego drewna na zewnątrz. Tak wyczyszczone drewno, wystarczy pokryć olejem – odzyska ciepłą, naturalną barwę i świeży wygląd. Do olejowania można przystąpić po całkowitym wyschnięciu desek tarasowych. Najlepszym sprzymierzeńcem podczas procesu wysychania jest słońce.

Zabezpiecz czoła deski tarasowej

Dodatkowo, przed aplikacją oleju powinno się zabezpieczyć czoła deski tarasowej z uwagi, iż jest to wrażliwy element tarasu. W tym miejscu najczęściej następują pęknięcia desek, dlatego należy użyć Impregnatu do czoła deski tarasowej, który ogranicza także blaknięcie końcówek i powstawanie „wykwitów”, powodowanych wysączeniem się naturalnych substancji oleistych zawartych w drewnie. Po zabezpieczeniu czoła desek można rozpocząć olejowanie.

Rozpocznij aplikację

Do aplikacji oleju można użyć: szczotki do tarasów, pędzla (z naturalnego włosia) lub wałka. Każde z tych narzędzi jest właściwe, gwarantują odpowiednią aplikację.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz